Promocja!

Książka ODLUDEK – Oprawa miękka

63,00  z VAT

Książka Odludek (oprawa miękka) to powieść o żołnierzu i kryzysie wartości. 1128 stron niebanalnej powieści z nieoczywistym finałem. Sprawdź opinie

Na stanie (może być zamówiony)

Opis

Książka ODLUDEK – Oprawa miękka

Książka, która porusza i skłania do refleksji, dostarcza niezapomnianych wrażeń.
Finezyjna mieszanka głębokiego wzruszenia, humoru i zadumy.
Na jednej szali życie i śmierć, miłość i nienawiść, radość i gorycz upadku. Czy łatwo ją przechylić? Wystarczy zmienić punkt widzenia…

Oprawa miękka książki, najbardziej poręczna i najcieńsza gabarytowo przy tych 1128 stronach powieści. Jako jedyna posiada na grzbiecie przestrzeloną łuskę naboju .308 WIN.

Fikcja inspirowana faktami

Książka Odludek to powieść o chłopcu, który usiłował zostać żołnierzem, i człowieku, który przechodzi swoją drogę. Od zachwytu ideą przez obłęd odkrytego absurdu do gorzkiego smaku rozczarowania. Finał jednak nie jest oczywisty. W powieści splatają się wątki wojenne z czasu interwencji w Iraku i Afganistanie z silnie zarysowanym motywem realiów sił specjalnych, a także obyczajowe i etnograficzne, w których sportretowano Polskę schyłku XX i początku XXI wieku. Przez główny nurt wydarzeń przeziera delikatne tło historyczne. Pozbawione mocnych kotwic w warstwie faktograficznej nie przytłacza gąszczem szczegółów, lecz tworzy subtelny kontekst, dzięki któremu strumień akcji nabiera wyrazistości, naprowadzając na nowe tropy i znaczenia.

Ambitna książka dla wymagającego czytelnika

Nowatorska narracja tworzy siatkę intrygujących połączeń między elementami, które pozornie do siebie nie pasują. Czujność i przenikliwość to ratunek dla zagubionych. Układanka zdarzeń tworzy enigmatyczny wzór, który z biegiem czasu staje się coraz bardziej czytelny, by wreszcie pozwolić odkryć ukryty w nim kod.

Losy bohatera stanowią oś, on sam zaś przygląda się sobie, dostrzegając coraz to nowe pęknięcia w swojej wewnętrznej konstrukcji. Pracowicie dążąc do ponownego złączenia oderwanych fragmentów, używa duchowego i mentalnego spoiwa, które sprawia, że niczym w japońskiej sztuce kintsugi – naprawy potłuczonych ceramicznych naczyń – rysy miast szpecić, stają się wartością. Za sprawą szlachetnych dodatków skaza zmienia się w walor. Czy zawsze?

Odludek Książka Wydawnictwo Portarhur

Od Autora

„Książkę tę polecam Czytelnikom, których określam mianem ludzi szczęśliwych – mających czas i potrzebę wnikania w nieoczywiste, rozbudowane światy, odwagę mierzenia się z silnymi emocjami, śmiałego wędrowania w gąszczu ludzkich losów.
Ta powieść stała się ode mnie niezależna. Wraz z postawieniem przeze mnie ostatniej kropki pożegnała debiutanta jak żegna się domokrążcę, zamykając za nim drzwi, i wraca do ulubionych zajęć.
Powieść jest fikcją inspirowaną faktami. Spisałem, co mi nakazała i zmierza teraz w Waszym kierunku. Ja wreszcie odpocznę. Zostawiam Was z nią sam na sam. Na to co się zdarzy nie mam wpływu”.
Robert Kulik

Wydawnictwo Port Arthur

Adres odbioru osobistego:
LAPISART, ul. Staniewicka 14A/1, 03-310 Warszawa, lapisart.pl

Informacje dodatkowe

Waga 5 kg
Oprawa

Oprawa miękka

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Książka ODLUDEK – Oprawa miękka”